آخرین خبرها
شما اینجا هستید: خانه / اخبار کانون / دیدار با خانواده شهید احمدی روشن برگزار شد

دیدار با خانواده شهید احمدی روشن برگزار شد

IMG_557844
برنامه دیدار با خانواده شهید احمدی روشن، با حضور آقای دکتر خلج(معاونت فرهنگی دانشگاه علم و صنعت)، آقای دکتر واحدی (مدیر دفتر امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه علم و صنعت)، آقای دکتر طلایی (عضو هیئت علمی‌دانشکده راه آهن دانشگاه علم و صنعت)، آقای نعمتی و آقای عزیز پور(کارمندان دفتر امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه علم وصنعت) و جمعی از دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه علم و صنعت ایران، روز پنج شنبه نهم خرداد ماه برگزار شد.
در این برنامه ابتدا غبار روبی مزار شهید مصطفی احمدی روشن و شهید مسعود علیمحدی از شهدای هسته ای در امامزداه علی اکبر چیذر توسط دانشجویان صورت گرفت و فاتحه ای برای شهدا قرائت گردید.
سپس زیارت امامزاده علی اکبر به صورت دسته جمعی صورت گرفت و پس از آن در حسینیه ی امامزاده علی اکبر چیذز دانشجویان گرد هم آمدند و برنامه با قرائت قرآن آغاز شد و سپس آقای دکتر واحدی و آقای دکتر خلج سخنانی را برای دانشجویان ارائه کردند و بعد از آن مادر بزرگوار شهید مصطفی احمدی روشن توضیحاتی را پیرامون فرزند شهیدشان و کارهایی که ایشان انجام می‌دادند، ارائه دادند و بعد از آن وقت در اختیار دانشجویان قرار گرفت و سوالات خود را از مادر بزرگوار شهید پرسیدند و ایشان به سوالات پاسخ داده و در پایان هم تقدیری از مادر بزرگوار شهید به عمل آمد و متنی خطاب به خانواده شهید احمدی روشن قرائت شد.

DSC_0488

بسم الله الرحمن الرحیم

” ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون فرحین بما ءاتهم الله من فضله و یستبشرون بالذین لم یلحقوا بهم من خلفهم الاخوف علیهم و لا هم یحزنون ”

و کسانی که در راه خدا کشته شده اند مرده مپندار بلکه آنها زنده‌اند و نزد پروردگارشان روزی می‌خورند. آنان به آنچه خدا را از فضل خود ارزانی شان داشته خوشحالند و از هم رزمانی که هنوز به آنها ملحق نشده اند شادمانند که نه بیمی بر آنهاست و نه اندوهگین می شوند.

خانواده محترم شهید مصطفی احمدی روشن

هرچند هنوز رفتنشان پای استدلال‌هایمان را لنگ گذاشته است اما هر روز که می گذرد کوچه‌های این شهر جای خالیشان را به رخ مان می کشد. پیشانی بندشان عزم بود و قدم‌هایشان به استواری دماوند.

این روزها مدام، بودنشان را مشق می کنیم تا یادمان نرود سرخی پرچم سه رنگ این آب و خاک، مرهون لبیک آنان به شهادت است. اروند، فکه، چزابه، یا اصلا خیابان‌های این شهر، چه فرقی می کند؛ تا وقتی که سنگر هم چنان باقیست و دفاع باقی تر.

شهدای هسته ای ایران نماد پیشرفت ، علم ، ایمان ، شجاعت ، خون و شهادت هستند که جوانان با بصیرت ایران باید راه آنها را ادامه داده و با پیشرفت روزافزون در عرصه علم و فناوری انتقام خون آنها را از دشمنان و معاندان نظام اسلام پس گیرند.

همانگونه که خون شهدای گرانقدر هشت سال دفاع مقدس ضامن رشد و بالندگی نظام مقدس جمهوری اسلامی‌ایران شد خون عزیزان عرصه انرژی هسته ای نیز ضامن دستیابی هر چه سریعتر فرزندان این سرزمین به قله‌های پیشرفت در تمامی‌عرصه‌های مختلف علم و فناوری خواهد بود.

از حضرت حق تعالی، توفیقات روز افزون دنیوی و اخروی، برایتان مسئلت می‌نماییم و امید آن داریم که همه شهدای اسلام به درجات متعالی دست یابند.

ان شالله تعالی

از طرف مسئولین، کارمندان و دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه علم و صنعت ایران

DSC_0490

و در انتها نیز برنامه بازدید از گنجینه آثار شهدا در امامزاده علی اکبر چیذر صورت گرفت.

درباره‌ی دبیر کانون ایثار دانشگاه علم و صنعت

پاسخ بدهید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Scroll To Top