آخرین خبرها
شما اینجا هستید: خانه / اخبار کانون / اتمام ظرفیت کلاس متلب

اتمام ظرفیت کلاس متلب

قابل توجه دانشجویان شاهد و ایثارگر:

به دلیل استقبال گسترده شما عزیزان کلاس متلب در دو گروه برگزار می‌گردد که از دانشجویانی که در این کلاس ثبت نام کردند، خواهشمند است پس از انتخاب واحد در ترم جاری، پرینت انتخاب واحد خود را  در اسرع وقت به دفتر امور دانشجویان شاهد و ایثارگر (آقای نعمتی) تحویل دهند تا روزهای برگزاری کلاس مشخص گردد.

درضمن ظرفیت ثبت نام به اتمام رسیده است و از این پس دانشجویان در لیست ذخیره به عنوان گروه سوم قرار می‌گیرند که جهت برگزاری گروه سوم منتظر اطلاعیه‌های بعدی ما باشید.

درباره‌ی دبیر کانون ایثار دانشگاه علم و صنعت

یک نظر

 1. مطلب با ط درست هست نه با ت


  متلب

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  مَتلب

  طراح(ها)
  مت‌ورکس

  شرکت سازنده
  مت‌ورکس

  آخرین نسخهٔ پایدار
  R2012b / ۱۱ سپتامبر ۲۰۱۲؛ ۱۲۲ روز پیش

  زبان‌های برنامه‌نویسی
  سی، جاوا

  سیستم‌عامل
  چندسکویی

  گونه
  ‫محاسباتی فنی

  پروانه
  نرم‌افزار انحصاری

  وب‌گاه
  صفحهٔ پروژهٔ متلب

  متلب (به انگلیسی: MATLAB)‏ یک محیط نرم‌افزاری برای انجام محاسبات عددی و یک زبان برنامه‌نویسی نسل چهارم است. واژهٔ متلب هم به معنی محیط محاسبات رقمی‌و هم به معنی خود زبان برنامه‌نویسی مربوطه‌است که از ترکیب دو واژهٔ MATrix (ماتریس) و LABoratory (آزمایشگاه) ایجاد شده‌است. این نام حاکی از رویکرد ماتریس محور برنامه‌است، که در آن حتی اعداد منفرد هم به عنوان ماتریس در نظر گرفته می‌شوند.

  کار کردن با ماتریس‌ها در متلب بسیار ساده است. در حقیقت تمام داده‌ها در متلب به شکل یک ماتریس ذخیره می‌شوند. برای مثال یک عدد (اسکالر) به شکل یک ماتریس 1*1 ذخیره می‌شود. یک رشته مانند «Whale is the biggest animal» به شکل ماتریسی با یک سطر و چندین ستون (که تعداد ستون‌ها به تعداد کاراکترهاست) ذخیره می‌شود. حتی یک تصویر به شکل یک ماتریس سه بعدی ذخیره می‌گردد که بُعد اول و دوم آن برای تعیین مختصات نقاط و بُعد سوم آن برای تعیین رنگ نقاط استفاده می‌شود. فایل‌های صوتی نیز در متلب به شکل ماتریس‌های تک ستون (بردارهای ستونی) ذخیره می‌شوند. بنابراین جای تعجب نیست که متلب مخفف عبارت آزمایشگاه ماتریس باشد.

  علاوه بر توابع فراوانی که خود متلب دارد، برنامه‌نویس نیز می‌تواند توابع جدید تعریف کند.

  استفاده از توابع متلب برای نمایش داده‌ها بسیار راحت و لذت بخش است. برای مثال با چند خط زیر می‌توان یک شکل موج سینوسی با فرکانس ۱۰ هرتز را تولید کرده و کشید:
  و …
  http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%AA%D9%84%D8%A8

Scroll To Top